Nezávislý odborný on-line magazín Corporate ICT

ICT Security NetGuru  Reseller Channel Link

Reklamný panel
Kútik redaktora

Jedná se o ideální zařízení pro zákazníky, kteří ocení všestrannost a mobilitu malého notebooku, ale zároveň chtějí využívat větší obrazovku.

-  Novinka HP EliteBook 1030 se v prémiovém byznys portfoliu řadí mezi HP EliteBook Folio a HP EliteBook 1040.

Až 98 % českých firem provádí zálohu dat, ale jen 51 % jich alespoň nepravidelně testuje možnosti jejich obnovy. Pro 14 % českých firem, dotazovaných v průzkumu Českých Radiokomunikací (ČRa), je kritická doba bez fungování zásadních IT systémů již 1 hodina.

Společnost HP přináší první komerční 3D tiskárny postavené na otevřené platformě a s partnery jako Nike nebo BMW přispívá ke změně prototypování a samotné výroby

Na český trh dorazil nový 24“ monitor Prolite XB2483HSU od japonského výrobce Iiyama. Ten nabízí AMVA panel s LED podsvícením a kvalitní barevnou reprodukcí.

Společnost Lundegaard začala budovat vývojové centrum Java Portal & Integration Delivery Center (JPIDC), které se stane součástí divize zabývající se technickým designem, provozem, vývojem a rozvojem webových portálů a internetových aplikací.

Během letošního roku dokončí zřejmě společnost Dell akvizici EMC, a tedy i jí patřících značek, včetně VMware, Pivotal, RSA a dalších.

Nabídka bezplatného upgrade na nejnovější verzi operačního systému Windows 10 se pomalu chýlí ke konci. Microsoft již při jejich uvedení avizoval, že půjde o časově omezenou akci.

Nový archový inkoustový stroj KM-1 uvedla na trhu společnost Konica Minolta. Zařízení využívá UV inkoustů a přesnosti inkoustových tiskových hlav.

„Osobní setkání jen těžko něco nahradí, technologie dnes umí velmi dobře zprostředkovat informace a data.Jenže nemohou zajistit osobní zkušenost, přenést některé vjemy a také emoce zvládají jen velmi omezeně.

Na první pohled vypadá audioCube spíše jako hračka, jenže za tímhle neotřelým designem se skrývá reproduktor, jehož konstrukce umožňuje šíření zvuku v okruhu 360 stupňů. 

Podle Českého statistického úřadu chrlí vysoké školy každý rok kolem 2,5 tisíce absolventů oborů souvisejících s informačními technologiemi. V Česku jich je ale stále nedostatek. Uživilo by se jich tu dvakrát tolik. Poptávka po IT specialistech navíc dále poroste.

Společnost SAP ČR v Praze uspořádala už 6. ročník dvoudenního workshopu SAP for Nuclear Infodays pro vedoucí pracovníky z oblastí provozu, údržby, techniky a IT firem podnikajících v jaderné energetice.

Facebook chce zlepšit a zpřesnit informační hodnotu toho, co vám nabízí ke čtení. Oznámil, že bude penalizovat lživé a bulvární články. A pomůže si vtipným, ale jednoduchým trikem.

Společnost Intel koupila fïrmu Yohitech, která se zaměřuje na funkční bezpečnost v oblasti polovodičů a na příbuzné standardy.

Společnost Unicorn Systems  koupila 100% podíl společnosti HSI, která patří mezi přední dodavatele geografických informačních systémů a systémů pro správu majetku v České republice a na Slovensku.

Ve třetím a posledním díle našeho miniseriálu si řekneme co dál, když jsme vyřešili problémy z dílu minulého. A také vám dáme pár tipů, jak si to sami můžete vyzkoušet.

Již druhou středu trávíme v hlubinách rozpoznávání a pochopení obrazu. Dnes se pojďme populární formou podívat na několik problémů, kterým musí umělá inteligence v této oblasti čelit...

Poslední dobou se doslova roztrhl pytel s různými technologiemi a způsoby pro rozpoznávání a automatické popisování obrázků. Je to technologie, která je zajímavá také pro nás nevidomé, ale jak už to tak bývá, není zájem o přístupnost ani důvodem, ani prvotním účelem. Pojďme se tedy na to v našem novém miniseriálu podívat podrobněji.

Společnost SAP dnes oznámila, že přestěhuje sídla svých dceřiných společností Concur, SAP Ariba a SAP BSCE do jedné víceúčelové budovy.

Evropská unie se zaměřila na prohřešky Google. Dalo se přitom čekat, že jestli jsou v Bruselu spravedliví, dřív či později na to musí dojít. Google nyní čelí stejným obviněním, jako čelil Microsoft.

Společnost HP vylepšila své špičkové pracovní stanice HP Z. Došlo ke zvýšení rozšiřitelnosti systému, zrychlení pamětí a aktualizaci procesoru pro dostatečný výkon. Společnost také představila své nové nejrychlejší paměťové řešení HP Z Turbo Drive G2 1TB PCIe SSD .

Facebook představil minulý týden profesionální chatboty - tedy systémy pro automatickou komunikaci se zákazníkem a v testovacím režimu je nabídl firmám. Cíl je jasný, firmy mohou s vhodným systémem rychleji a přesněji reagovat na požadavky zákazníků a to lidštější formou, než jsou prosté nabídkové listy v e-shopu plné tabulek s nic neříkajícími parametry. Pojďme se tedy trochu na možnosti autonomních komunikačních systémů podívat a ukázat si, jak vlastně fungují.

Nějak se nám to komplikuje..., říkají si asi jak velké firmy, tak vlády jednotlivých států EU. Evropská komise už dva roky vyšetřuje jak firmu Apple, tak irskou vládu kvůli daňovým úlevám. A u tohohle jednoho případu nezůstane, EK připravuje vyšetřování i dalších podobných kauz.

Společnost GFI Software zveřejnila výsledky svého lokálního průzkumu zaměřeného na problematiku softwarových aktualizací. Podle tohoto průzkumu podceňuje softwarové aktualizace až 85 % českých SMB podniků a jen 15 % nezaznamenává v souvislosti s patch managementem žádné problémy.

Společnost AOC představila první dva monitory  řady Style line již v říjnu 2015 a nyní rozšiřuje nabídku o modely s úhlopříčkami 21,5″ a 23″.

Kanadská FinTech společnost BitGold je jediná elektronická platforma pro platby a spoření přímo ve zlatě.

V okamžiku zahájení retargetingové kampaně mají marketéři většinou víc cílů najednou. Ať už se jedná o míru návštěvnosti stránek, počet konverzí nebo jejich hodnotu, zkušený marketér ví, jak zásadní může každý z těchto cílů být. Otázkou tedy je, jak mezi těmito cíli nalézt efektivní rovnováhu a získat z každé kampaně maximum.

Online & Offline – Staří známí anebo dvě strany mince?

V éře všudypřítomného internetu a masivního použití sociálních médií je online reklama přirozenou nutností pro každou značku či byznys.

V Brně se od 8. do 9. dubna uskuteční první hackathon orientovaný na téma zdraví. Tzv. healthcaton pořádá startup pillmo zaměřený na dávkování léků,aby podpořil rozvoj inovativních řešení pro podporu zdravého životního stylu.

Samsung představil novou řadu multifunkčních tiskáren ProXpress C30, které svým uživatelům pomáhají snižovat náklady a zvyšovat produktivitu. Řada ProXpress C30 je dobrou volbou pro malé a střední firmy zejména v obchodních odvětvích, jako jsou profesionální služby a maloobchod, kde jsou kvalitní tisk, použitelnost a provozní náklady prioritní.