Nezávislý odborný on-line magazín Corporate ICT

ICT Security NetGuru  Reseller Channel Link

Reklamný panel
Kútik redaktora

Sdružení CZECH TOP 100 monitoruje každoročně nejen 100 nejvýznamnějších firem dle jejich obratu, ale také ostatní podnikatelské subjekty, které různými způsoby pozitivně ovlivňují vývoj české ekonomiky. Vedle dnes již tradičních mimořádných cen, které vycházejí ze spolupráce se společnostmi BISNODE a TPA Horwath rozdělí Sdružení CZECH TOP 100 osm dalších prestižních ocenění.

Společnost DataSpring před více než rokem uvedla do provozu nové datové centrum v Lužicích u Hodonína.

Význam připojení televizního přijímače k internetu a využívání tzv. chytrých funkcí stále narůstá. Vyplývá to z výzkumu, který k tématu Smart TV a HbbTV uskutečnily České Radiokomunikace.

České Radiokomunikace (ČRa) hledají nejlepší nápady, aplikace a konkrétní možnosti pro budoucí využití LPWAN sítě internetu věcí založené na technologii LoRa.

Společnost SAP SE otevře letos v červenci v Brně novou inovační laboratoř. Tam plánuje najmout 80 softwarových vývojářů, designérů a talentovaných absolventů, čímž zvýší celkový počet svých zaměstnanců na Moravě na 230.

Společnost Infor oznámila akvizici firmy Merit Globe, jednoho z předních evropských poskytovatelů poradenských služeb pro ERP řešení Infor M3. Tým Meritu zahrnuje zhruba 250 zkušených konzultantů, kteří nyní rozšíří řady divize Infor Services v Evropě. Infor rovněž získá best practices a technologie vytvořené firmou Merit k poskytování proaktivních služeb zákazníkům, detekci a řešení problémů dříve, než dojde k výpadku provozu.

Společnost EMC Corporation uvedla čtvero vylepšení řešení pro práci s digitálními médii. Ta jsou zaměřena na autory obsahu, televizní a sportovní kanály a distributory obsahu. Nově prezentované nabídky umožňují zákazníkům urychlit vytváření a zhodnocení médií, protože zajišťují ukládání, správu, ochranu a analýzu digitálních mediálních aktiv:

Společnost IFS, globální dodavatel podnikových aplikací, zveřejnila informace o podpisu smlouvy o odkupu 100 % akcií firmy MainIoT Software Oy („MainIoT“). MainIoT poskytuje softwarová řešení pro správu provozních prostředků (EAM) a řízení podnikových služeb (ESM) i související řešení pro správu hlavních dat společnostem působícím v oblasti energetiky, zpracování, výroby a služeb.

Společnost IFS uveřejnila závěry nedávného průzkumu, jehož se zúčastnilo více než 1 000 respondentů z oblasti řízení IT ze společností, které působí v odvětví průmyslové výroby, stavebnictví či maloobchodního prodeje.  93 % respondentů uvedlo, že se změně nebrání a vidí v ní příležitost pro své podnikání.

Společnost Acronis představila výsledky svého lokálního průzkumu, který letos provedla mezi českými prodejními partnery. Z průzkumu vyplývá, že v souvislosti se zálohováním kritických podnikových dat je pro české podniky nejdůležitějším atributem zálohovacího řešení jistota obnovy dat. Nejčastěji pak řeší zálohování fyzických serverů a virtualizovaných VMware strojů.

Necelých pět let po vstupu do společnosti Servodata prodává Genesis Private Equity Fund II (GPEF II) svoji majetkovou účast novému investorovi – české firmě BDO Advisory, která je součástí páté největší sítě auditorských a poradenských společností na světě. Z původně rodinné firmy se Servodata během působení fondu stala silnou skupinou nabízející široké portfolio služeb v oblasti informačních technologií.

Společnost Infor zveřejnila výsledky globálního průzkumu, podle kterého top manažeři předpovídají v pětiletém výhledu dramatické změny v oblasti transformace jejich dodavatelského řetězce na digitální technologie.

Vylepšená řada tiskáren HP DeskJet přináší stylový design a intuitivní tisk z mobilních zařízeníSpolečnost HP Inc. představila novou generaci multifunkční tiskárny DeskJet All-in-One (AiO), která je ideálním zařízením pro zákazníky, kteří chtějí být za všech okolností online.

Dell představil novou řadu notebooků Inspiron 2-in-1, jejíž součástí je Inspiron 17 7000 2-in-1. Jde o vůbec první 2v1 notebook v kategorii 17palcových zařízení.

IT Služby představují zásadní oblast pro budoucí růst Konica Minolta. Letošním cílem divize IT Služeb ve všech zemích regionu východní Evropy je dosáhnout obratu zhruba miliardy korun a v průběhu dvou let vykázat růst na dvojnásobek současného stavu.

Stát ročně vydá na předškolní vzdělávání kolem 20 miliard korun. Většina peněz pokryje pouze provoz mateřských škol.

Studie společnosti Dimension Data ukazuje, že samotné nasazování technologií selhává při zlepšování konkurenceschopnosti globálních organizací.

Během června dorazí na český trh vůbec první monitor připojitelný prostřednictvím nového rohraní USB C.

Směrovače Synology Router RT1900ac jsou díky své flexibilitě i jednoduché správě populární zejména v menších kancelářích, ale i u některých pokročilejších domácích uživatelů.

Agentura Grafton Recruitment zveřejnila výsledky svého rozsáhlého průzkumu mezd. Materiál poskytuje Personální přehledné porovnání finančního ohodnocení u 8 klíčových segmentů ve 14ti regionech České republiky.

Společnost BenQ představila profesionální monitor určený např. pro grafiky či k editaci videa. Nabízí 4K Ultra HD rozlišení, kvalitní 32palcový 10bitový IPS displej se 100% pokrytím barevného prostoru sRGB a obraz odpovídající standardu REC.709.

            Celkem 48,1 % uživatelů standardně využívá USB disky v rozmezí 8 - 16 GB

Se stále větším nárůstem kapacity dat se zvyšuje i kapacita počítačů a USB disků, na něž data ukládáme.

Nová Evropská zpráva o platbách od společnosti Intrum Justitia ukazuje, že malé a střední podniky (SME) po celé Evropě poškozuje to, jak velké korporace řídí cashflow. Dvacet osm procent malých či středních firem v ČR uvedlo, že nedostává zaplaceno včas, což brání růstu firmy – a jedenáct procent SME tvrdí, že tato praxe pro ně představuje existenční ohrožení.

Finanční ředitelé dnes hrají pro úspěch své firmy klíčovou roli. Vedení firem očekává, že týmy finančního oddělení dokáží z podnikových dat získávat klíčové informace, a vytvářet tak maximální přidanou hodnotu.

Společnost Intel oznámila, že Diane Bryantová byla povýšena na pozici výkonné viceprezidentky. Bryantová působí od roku 2012 jako generální manažerka divize datových center a jako viceprezidentka společnosti.

Stravenkové kartky Gastro Pass CARD jsou díky cloudovému řešení maximálně bezpečné a spolehlivé

Skupina GEFCO, světový lídr v oblasti průmyslové logistiky a evropský lídr v logistice pro automobilový průmysl, dosáhla v roce 2015 obratu 4,2 miliardy eur, což je nárůst o 3% oproti roku 2014.

Jedná se o ideální zařízení pro zákazníky, kteří ocení všestrannost a mobilitu malého notebooku, ale zároveň chtějí využívat větší obrazovku.

-  Novinka HP EliteBook 1030 se v prémiovém byznys portfoliu řadí mezi HP EliteBook Folio a HP EliteBook 1040.

Až 98 % českých firem provádí zálohu dat, ale jen 51 % jich alespoň nepravidelně testuje možnosti jejich obnovy. Pro 14 % českých firem, dotazovaných v průzkumu Českých Radiokomunikací (ČRa), je kritická doba bez fungování zásadních IT systémů již 1 hodina.

Společnost HP přináší první komerční 3D tiskárny postavené na otevřené platformě a s partnery jako Nike nebo BMW přispívá ke změně prototypování a samotné výroby