ICT NNIOT NN | B2B NN | CB NN | DC NN |  RC NN |  CW NN |  EW NN | SM NN | ITSEC NN | NETGURU NN KANKRY facebook linkedin twitter youtube

Odpověď tiskařských firem na trend digitalizace a bezpapírové kanceláře? Rozšíření služeb a přechod do onlinu!

Doba moderních technologií nás nutí, abychom se přizpůsobovali její rychlosti a vůbec možnostem, které nám přinášejí. Stejně se musí trendu digitalizace a automatizace procesů přizpůsobovat i samotné firmy.

Xerox AltaLink C8035 A3 UI midJak se s tímto prorůstajícím trendem dokáží sladit tradiční firmy, které začaly a doteď mají jako hlavní obživu tisk? Tak například společnost Xerox přichází se svým ConnectKey, službou, která nabízí aplikace s intuitivním rozhraním. A jak firma tvrdí, dokážou vám usnadnit každodenní práci.

Platformu ConnectKey začal Xerox dodávat až s nejnovějšími multifunkčními tiskárnami. Firmám prakticky umožňuje „žít v síti“ a reagovat tak na současný trend v bezpapírové kanceláři. „Podle dat, která máme k dispozici, se necelých 80 % velkých, ale i menší firem s počtem okolo padesáti zaměstnanců zaměřují na snížení nákladů na tisk právě pomocí digitalizace procesů,“ komentuje směřování současného trendu Veronika Brázdilová, ředitelka společnosti Xerox pro Česko, Slovensko a Maďarsko. Necelých padesát procent firem pak denně plýtvá časem kvůli papírovým procesům.

ConnectKey nabízí základní sadu přednastavených aplikací, které si mohou uživatelé tiskových strojů volně stáhnout do svých přístrojů. V případě potřeby je mohou rozšířit i o aplikace externích poskytovatelů, například od české společnosti OptimiDoc. Kromě časové úspory je dalším benefitem možnost personalizace. Ať už v podobě individuálních přístupů jednotlivých zaměstnanců nebo přednastavení speciálních funkcí a aplikací dle pracovní náplně dotyčného.

Praktickým příkladem je aplikace OptimiDoc Cloud. Ta umožňuje skenovat přímo do editovatelných souborů v podstatě jedním klikem. „Potřebujete-li narychlo upravit například prezentaci, kterou přinesl kolega, není nic snazšího než ji vyfotit a odeslat na speciální e-mailovou adresu, odkud se vám během několika vteřin vrátí dokument převedený do editovatelného formátu,“ přibližuje Ondřej Vltavský z Xeroxu. Aplikace Xerox Easy Translator zase umožní přeložit text do zhruba čtyřiceti světových jazyků.

Pro všechny tyto služby využívá ConnectKey cloudových úložišť. Ty pro ukládaní dat podle výzkumu Ipsos v současnosti používá pouze 13 % českých firem. Platforma je dobře propojena s e-mailovým účtem uživatelů, připojit se k multifunkci lze pomocí ConnectKey přes Wi-Fi i mobilní zařízení. Uživatelé díky tomu mohou plnohodnotně pracovat v podstatě odkudkoliv. Platforma zaručuje vysokou míru zabezpečení.

Xerox – podobně jako i jiné firmy sdílející data klientů v online prostředí – musí reagovat na kybernetické hrozby a napadení dat. S tím se vypořádává skrze řízené tiskové služby, které umožňují relativně snadné zabezpečení a monitoring systému. Zařízení mají zabudovaný software McAfee, který je chrání proti poškozeným souborům a škodlivým útokům. Firma používá vícevrstvý přístup k prevenci, detekci, ochraně a hlášení bezpečnostních hrozeb. Nabízí správu zabezpečeného tisku, která ověřuje uživatele s PIN kódem. Dokumenty s vyšší úrovní zabezpečení mohou být označeny mikrotextem, vodoznakem nebo QR kódy. Uživatelská služba firmy Xerox také přidává další vrstvu zabezpečení a zákazníkům umožňuje zjistit, kdo, kdy a co tiskne s cílem zabránit internímu zneužití.

-LiM