ICT NNIOT NN | B2B NN | CB NN | DC NN |  RC NN |  CW NN |  EW NN | SM NN | ITSEC NN | NETGURU NN KANKRY facebook linkedin twitter youtube

Unikátní platební náramek a karta vstupují do offline světa.

Fintech společnost představila po dvou letech vývoje a příprav platební kartu a unikátní platební náramek. V případě náramku je tato společnost vůbec první platební institucí v České republice, která toto řešení uvedla a umožnila zákazníkům takto zaplatit všude, kde jsou bezkontaktní terminály. Oproti standardním platebním kartám znamená tento krok vstup společnosti do světa offline plateb a značného rozšíření služeb za hranice odložené platby na internetu.

Novinka se oproti tradičním platebním kartám liší především tím, že je součástí komplexního platebního ekosystému, kterýTwisto za 4 roky své existence vybudovalo. Karta nabízí v kombinaci s Twisto mobilní aplikací instantní notifikace, které dostanou zákazníci obratem do mobilního telefonu po provedení platby. Navíc pak nabízí dvouprocentní cashback na zahraniční platby a také rodinné cestovní pojištění rakouské pojišťovny UNIQA, která je jedním z investorů karlínské firmy. Kartu i náramek připravilo Twisto společně s německou bankou Wirecard a společností Mastercard.

„Naším cílem nebylo změnit systém, jak fungují tradiční platební karty, ačkoli například notifikace do mobilní aplikace bez nutnosti čekat na zaúčtování nejsou dnes běžné u většiny bank. Karta a náramek jsou pro nás klíčovým rozšířením celého Twisto účtu. Kromě internetových nákupů na jedno kliknutí a placení složenek a faktur vyfocením v mobilní aplikaci, bez nutnosti se přihlašovat do internet bankingu, umíme dnes za své zákazníky zaplatit večeři, nákup v obchodním centru nebo i zahraniční dovolenou, na kterou rodina díky naší platební kartě bude i velmi dobře pojištěna,“ vysvětluje krok firmy Michal Šmída, její zakladatel a CEO.

O platební kartu ještě před jejím vydáním projevilo zájem více než 5 500 zákazníků, kteří již začali karty dostávat od počátku listopadu. 80 % zájemců projevilo zájem i o platební náramek. Všichni zákazníci, ať již stávající nebo noví, kteří zažádají o Twisto kartu do konce letošního roku, dostanou platební náramek zdarma. Od nového roku je stanovena cena náramku na 199 korun.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor