ICT Security   Net Guru Link   Reseller Channel Link

Společnost Oracle kupuje Apiary

Společnost Oracle oznámila podpis smlouvy o akvizici české firmy Apiary, která vyvinula systém APIFlow. Jedná se o řešení poskytující framework a nástroje pro tvorbu aplikačních rozhraní (API), která sdílejí podnikové služby a data a umožňují vytvářet moderní cloudové aplikace.

Společnost Apiary podnikům pomohla vytvořit už stovky tisíc různých uživatelsky vstřícných rozhraní a produktů. Řešení APIFlow urychluje a usnadňuje životní cyklus tvorby rozhraní API, a to včetně jejich návrhu, řízení, testování a dokumentace; podporovány jsou přitom oborové standardy   API Blueprint a OpenAPI. Společnosti Oracle a Apiary tak pomáhají podnikům v éře digitální ekonomiky, když jim umožňují snižovat složitost systémů IT.

„Oracle již poskytuje nástroje pro efektivní práci s rozhraními (zabezpečení, používání, finanční efektivita, analytika) v podobě řešení API Integration Cloud,“ uvedl Amit Zavery, senior viceprezident pro řešení Integration Cloud ve společnosti Oracle. „Po začlenění firmy Apiary nabídne Oracle zákazníkům také pokročilou funkcionalitu pro vytváření a řízení rozhraní API, která umožní řídit celý životní cyklus těchto rozhraní a vytvářet integrované aplikace.“

„Zákazníci společnosti Oracle získají přístup ke komplexní platformě pro tvorbu a řízení API, která poskytuje větší agilitu, a umožňuje tak zákazníkům soustředit se na vlastní inovace,“ dodává Jakub Nešetřil, zakladatel a výkonný ředitel (CEO) firmy Apiary. „Jsme rádi, že se můžeme připojit ke společnosti Oracle a v rámci platformy Oracle Integration Cloud přinášet zákazníkům ještě vyšší hodnotu.“

-LiM

Wi-Fi router s rychlostí až 2,53 Gb/s

 

Společnost Synology představila Wi-Fi router s rychlostí až 2,53 Gb/s v kombinaci s bezdrátovým připojením na vylepšení vaší sítě. RT2600ac je výkonný bezdrátový router pro domácnosti a malé firmy na lepší práci i zábavu, obsahuje komplexní VPN systémy, vyšší zabezpečení a možnost flexibilního sdílení médií i souborů.

001004Díky podpoře MU-MIMO a nejnovějšímu standardu 802.11.ac wawe 2 umožňuje RT2600ac až 800 Mb/s, resp. 1733 Mb/s na frekvenci 2,4 GHz, resp. 5 GHz. Díky kombinovanému pásmu připojení s duální WAN můžete dosáhnout 2 Gb/s a snadno optimalizovat svoji síť s minimálními ztrátami výkonu, a to i při řízení datových toků Layer 7.

Díky využití SRM Smart WAN podporuje RT2600ac kombinovaný přenos 2 Gb/s Dual WAN, pokud je k dispozici více připojení. Pokud některé připojení selže kvůli chybě poskytovatele nebo kabelu, lze datový tok přesměrovat na jiné rozhraní. Dále lze využít i vyrovnání zatížení, které datový přenos mezi obě rozhraní rozdělí. Pravidla pro přesměrování umožňují řízení datových toků podle zdrojové či cílové adresy.

Aplikační vrstva nebo Vrstva 7, Quality of Service zobrazuje využití šířky pásma jednotlivými aplikacemi a zařízeními. Jednotlivým aplikacím lze nastavit omezení využití šířky pásma bez dopadu na ostatní a vytvořit zprávy o využití přenosů tříděné podle aplikací a zařízení.

Inteligentní filtrování a rodičovská kontrola probíhají namísto tradičního filtrování webu podle URL tak SRM činí během vyhledávání DSN. Díky integraci vestavěného Google SafeSearch a neustále aktualizované databázi pro nastavitelné kategorie webových stránek můžete snadno blokovat tisíce webových stránek.

Doporučená koncová cena zařízení bez DPH je 210€.

-LiM

Úsporné a chytré LED tiskárny nové generace přichází na trh

Společnost OKI, specialista na profesionální kancelářský tisk, uvádí na trh dvě barevné A4 LED tiskárny nové generace.

Model OKI C532 vyniká úsporným provozem, vysokou rychlostí a kvalitou tisku, chytrá varianta OKI C542 k tomu navíc přidává 7palcový ovládací displej a otevřenou platformu sXP pro napojení na podnikové aplikace.

Výkonná barevná tiskárna OKI C532 si hravě poradí s požadavky na větší objem profesionálně vytištěných dokumentů při nízkých nákladech. Zařízení formátu A4 je postaveno na úsporné LED technologii, produkuje až 30 stran za minutu barevně i černobíle s tiskovou kvalitou 1 200 x 1 200 DPI. První strana je připravena již za 7,5 sekundy. Jedná se o ergonomický kompaktní model s jednoduchým ovládáním, určený pro pracovní skupiny do 20 uživatelů. Samozřejmostí je u značky OKI oboustranný automatický tisk, stejně jako nízké provozní náklady. Maximální kapacita zásobníků papíru je 1 410 listů, doporučený pracovní cyklus 6 tisíc stran měsíčně. Rozměry zařízení jsou 42,7 x 57,1 x 27,9 cm při hmotnosti 23 kg.

Profesionální kancelářská barevná A4 LED tiskárna OKI C542 má základní parametry identické s modelem OKI C532. Navíc přináší do této cenové relace technologii dotykové obrazovky a inteligentního tisku. 7palcový barevný displej a inteligentní rozšiřitelná platforma sXP umožňuje přístup k softwaru pro správu dokumentů bez dodatečných nákladů a snadnou integraci do procesů zpracování dokumentů.

Funkce Wireless Direct nabízí současné připojení kabelové i bezdrátové sítě a síť Gigabit Ethernet zaručuje snadný přenos velkých souborů. Obě zařízení jsou kompatibilní s mobilním tiskem Apple Airprint a Google Cloud Print 2.0. Přístup k dokumentům chrání nové funkce jako Private Print a volitelná funkce Card Release.

Otevřená platforma sXP umožňuje připojení k jiným zařízením, například ke stávajícím zařízením pro tisk či softwarovým aplikacím jiných dodavatelů, jako jsou PaperCut, Drivve Image, Ringdale FollowMe nebo Ysoft SafeQ. Softwarovým vývojářům je rovněž k dispozici sada pro vývoj softwaru umožňující rychlý vývoj řešení na zakázku. Společnost OKI ke svým chytrým zařízením také bezplatně poskytuje software Sendys Explorer pro správu dokumentů.

Díky otevřené platformě sXP a integrovanému softwaru Sendys Explorer jsou inteligentní multifunkční tiskárny společnosti Oki ideální pro zavedení digitálních pracovních postupů v celé řadě odvětví, například ve zdravotnictví, v maloobchodu a v náročných kancelářích. Například firma může v centrále navrhnout propagační materiály a sdílet je s místními pobočkami prostřednictvím aplikace Sendys Explorer. Vedoucí prodejny pak pouze přejde k chytré tiskárně, přihlásí se a propagační materiály vytiskne na vyžádání.

Barevná LED tiskárna OKI C532 i její chytrá varianta C542 mají po bezplatné registraci zařízení záruku rozšířenou na 3 roky. Doporučená koncová cena bez DPH u zařízení OKI C532 je 7 544 Kč a u modelu C542 činí 11 871 Kč.

Barevné A4 LED tiskárny OKI C532/C542

* Rychlost: 30 str./min

* Tisk 1. stránky: 7,5 sekundy

* Rozlišení tisku: 1 200 x 1 200 dpi

* Zásobníky papíru: Standardní 250 listů; víceúčelový 100 listů; volitelný 2 x 530

* Paměť: 1 GB RAM + 3 GB eMMC

* Síť: Gigabit, Wi-Fi IEEE802.11a/b/g/n (volitelně)

* USB: 2.0 – zařízení; USB 2.0 – 2x hostitel

* Operační panel: 7palcový barevný dotykový panel (C542) / jednobarevný (C532)

* Oboustranný automatický tisk (standardně)

* Spotřebitelský toner CMY: 1,5k/6k, K: 1,5k/7k dle ISO

* Válec: samostatný 30k CMYK

* Mobilní: AirPrint 1.6; Google Cloud Print 2.0

* Platforma sXP a otevřené API (C542)

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor