ICT Security   Net Guru Link   Reseller Channel Link

Nový integrovaný systém umožňuje zákazníkům poskytovat služby platformy Microsoft Azure z jejich on-premise datových center

Společné řešení vyvinuté společnostmi Cisco a Microsoft poskytuje podnikům nástroje, které podporují rozvoj a modernizaci aplikací ve vysoce flexibilním a škálovatelném hybridním cloudovém prostředí. 

Podniky, které dnes musí reagovat na dynamické změny trhu, často hledají jednoduše ovladatelná a flexibilní hybridní cloudová řešení. Ta přitom musejí umožnit optimalizaci zdrojů a škálovatelnost, zároveň přitom zachovávat výhody lokálního datového centra. Spojení řešení Cisco UCS a robustní cloudové platformy Microsoft Azure do integrovaného systému je specificky vytvořeno pro všechny cloudové pracovní zátěže. Zákazníci nyní získávají řešení, které jim poskytuje plnou kontrolu nad tím, jakým způsobem zajišťují správu, zabezpečení a dostatečný výkon. 

Hlavní výhody řešení Microsoft Azure Stack na systémech Cisco UCS: 

  • Rychlejší růst a inovace: firmy a poskytovatelé služeb mohou rychle rozšířit své podnikání pomocí efektivního a flexibilního cloudového spotřebního modelu. Poskytovatelé služeb také mohou svým zákazníkům nabízet prostředí Azure způsobem „infrastruktura jako služba“ (IaaS) nebo „platforma jako služba“ (PaaS). 

  • Nejmodernější technologie: řešení vybudované na špičkové architektuře Cisco UCS staví na technologii Unified Fabric. Spolu s všestranným síťovým adaptérem Cisco Virtual Interface Card optimalizovaným pro služby Azure se tak stává základním stavebním kamenem výkonné podnikové sítě. 

  • Jednoduchý management: ovládání všech výpočetních a síťových prvků v jednom jednoduchém rozhraní spolu se šablonami pro nastavování pravidel snižuje celkové náklady na vlastnictví u společných zákazníků společností Cisco a Microsoft. 

  • Vysoká důvěryhodnost: společnosti Cisco a Microsoft dlouhodobě patří ke spolehlivým partnerům a klíčovým globálním inovátorům.  

Dostupnost integrace Microsoft Azure Stack na systémech Cisco UCS je naplánována na třetí čtvrtletí 2017. 

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Digitální technologie v IT zůstanou klíčovým trendem

Společnost Dimension Data, zveřejnila své IT předpovědi pro rok 2017 a potvrdila, že orientace na digitální technologie zůstane v IT nejdůležitějším trendem i v roce 2017.  

Ettienne Reinecke, technický ředitel skupiny Dimension Data, v této souvislosti uvedl, že digitalizace je v případě IT o vytváření obchodních modelů, které jsou skutečně orientovány na zákazníky. A to v případě sítí, datových center, aplikací i dalších druhů infrastruktury – dokonce bez ohledu na to, zda jde o tradiční on-premise přístup nebo o cloudové technologie.  „V současnosti neexistuje nic takového jako digitální strategie – jen strategie existence v digitálním světě. A i když digitální věk přináší některým organizacím určitou míru nejistoty, otevírá současně dveře k mnoha zajímavým možnostem a ohlašuje éru nevídaných příležitostí.“ 

Ettienne Reinecke dále konstatoval, že klíčovým tématem bude vlastnictví – a také přístup – k datům i metadatům. „V nadcházejícím roce bude kontrola nad daty a metadaty i jejich vlastnictví představovat důležitý bod nejen diskusí, ale také sporů. Důvod je prostý, data i metadata jsou ‚zlatým dolem‘, který organizacím umožňuje identifikovat konkrétní vzory v chování zákazníků, získat důležité obchodní znalosti a činit informovaná podnikatelská rozhodnutí.“ 

V důsledku tohoto trendu budou organizace stále více chránit svá metadata a budou mnohem opatrnější v tom, komu je zpřístupní. „Firmy nechtějí data vlastnit a mít pod svou kontrolou pouze z důvodu dodržování předpisů a nařízení – chtějí je analyticky zpracovávat. Očekáváme, že tato skutečnost povede k velmi zajímavým diskusím mezi firmami a poskytovateli cloudových služeb. Mezi témata bude patřit například to, kde jsou hranice vlastnictví, obzvláště pak z pohledu metadat. V těchto otázkách bude dle našich předpokladů docházet ke sporům,“ dodal Ettienne Reinecke. 

Společnost Dimension Data Czech Republic očekává, že mezi významné IT trendy budou patřit následující oblasti:  

  • Nekončící boj v kybernetickém prostoru  

Milan Janoušek, Business Development Manager pro bezpečnost z Dimension Data Czech Republic, říká: Masivní nárůst kybernetického zločinu zvyšuje požadavky na investice podniků do ochrany svých aktiv a nutí výrobce bezpečnostních technologií jít cestou vývoje sofistikovanějších metod detekce kybernetických útoků. Na trh se tlačí každým dnem nové a nové technologie, které reflektují nejnovější poznatky a trendy v oblasti detekce kybernetických útoků. Tyto poznatky jsou založeny zejména na detailní analýze dat o chování útočníků, které následně pomáhají odhalovat tzv. zero-day-útoky, proti kterým řada hojně využívaných bezpečnostních technologií nenabízí účinnou ochranu.  

  • GDPR – přísnější ochrana osobních údajů v podnicích 

Milan Janoušek, Business Development Manager pro bezpečnost z Dimension Data Czech Republic, říká: EU již delší dobu sleduje rostoucí počet úniků osobních údajů způsobený převážně kybernetickými útoky a jako reakci na tento trend se rozhodla uvést v platnost novou směrnici týkající se ochrany osobních údajů. Hlavním cílem tohoto nařízení je vymezit pravidla a definovat jednotný přístup týkající se nakládání s osobními údaji pro všechny subjekty podnikající v rámci EU. Trendem tohoto roku bude především šíření povědomí o dané problematice, testování řešení pro ochranu dat a přípravy na implementace. V případě nezavedení organizačních a technických opatření se firmy vystavují riziku pokut, a to až do výše 20 mil. USD. 

  • Virtuální realita jako součást moderních pracovišť 

Adrian Čech, Business Development Manager pro oblast Workspace For Tomorrow, říká: Na pracovištích se začínají objevovat zaměstnanci nové generace. Nejsou to zástupci skupiny „Millennials“ ani příslušníci generace Z – jsou to nástroje virtuální reality. A nebude to trvat tak dlouho, a technologie jako holografie, rozšířená realita a virtuální realita se začnou přesouvat z oblasti koncových spotřebitelů do firemního segmentu. Navíc v průběhu dvou, tří let začnou tyto technologie zásadním způsobem měnit podobu současných pracovišť.    

  • Internet věcí slibuje big data 

Jiří Volek, Business Development Manager pro oblast IoT, říká: Svět internetu věcí je příslibem opravdu velkého množství dat. Stále více big data projektů prochází během jediného roku řadou aktualizací – a jednou z hlavních příčin je právě internet věcí. Důvod je prostý, IoT umožňuje zkoumat konkrétní vzory chování, a získat tak specifické výstupy pro podporu podnikání, navíc stále častěji v reálném čase. Tento trend umožní zdravější investování a rychlejší návratnost big data projektů.  

  • Technologie kontejnerů změní datová centra a budou klíčem pro hybridní IT  

Tomáš Bartoš, Business Development Manager pro datová centra, říká: Technologie kontejnerů umocněna platformou softwarově definovaných sítí (SDN) dnes výrazně přispívá k flexibilitě při nasazování aplikací do produkce, ty jsou tak ve výsledku schopny naplno využívat výhod prostředí hybridních cloudů. Platformou SDN se rozumí infrastruktura zaměřené na aplikace (ACI) definovaná společností Cisco, kterou Dimension Data ve spolupráci se svými partnery převádí do reálných projektů, na jejichž konci je možné využívat výhod prostředí hybridních cloudů.  

Lídři a úspěšně rozvíjející se společnosti budou v následujících letech nuceni zvažovat výše uvedené trendy za účelem optimálního návrhu, výstavby a provozu hybridních IT infrastruktur, které maximálně podpoří jejich obchodní aktivity a napomohou realizaci jejich vizí.  

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Uvedení nového laserového projektoru na ISE 2017

Společnost Panasonic představila na veletrhu řadu novinek, hlavním oznámením je uvedení nového 20 000lm laserového projektoru, nástupce modelu PT-DZ21K, který se stal celoevropsky nejprodávanějším projektorem s vysokou svítivostí. 

Uvedení modelu PT-RZ21K spadajícího do 3čipové DLP™ laserové řady SOLID SHINE, která cílí na segment pronájmů AV techniky, větších akcí a veletrhů, bylo jedním z mnoha oznámení, které japonský výrobce na amsterdamském veletrhu učinil. 

Společnost Panasonic navíc doplnila svou řadu projektorů pro vzdělávání a firmy o šest nových, lehkých přenosných projektorů s vysokou svítivostí. Řada 3LCD PT-VZ580 obsahuje tři bezdrátové a tři síťové modely o svítivosti 5 000 lm s rozlišením WUXGA, 5 300 lm s rozlišením WXGA a 5 500 lm s rozlišením XGA. 

Stánek Panasonic (hala 1, H20) je rozdělen na sektory věnované audiovizuálním řešením pro vzdělávání, korporace, výstavy a živé akce. Je na něm k vidění živý „trhák“, který v sobě snoubí živou, pohyblivou, 30 000lumenovou laserovou projekci na obří létající objekty. 

Společnost Panasonic na tomto konceptu spolupracovala se čtyřmi partnerskými společnostmi. Lidé z Painting with Light vytvořili celou show a obsah, který se promítá na pohyblivé, heliem plněné koule AirOrbs od společnosti Airstage, lidé z d3 Technologies zajistili přehrávání obsahu, mapování v reálném čase a kompletní integraci všech partnerských technologií, a společnost Blacktrax se postarala o systém sledování, který umožňuje přesnou projekci na pohyblivé objekty.   

Show navíc využívá oficiálně představenou technologii LinkRay. Koncept tohoto marketingového 12-1 řešení byl představen na veletrhu ISE 2016 a jeho podstata přenosu digitálních dat spočívá ve využívání individuálních kódů ve světelných LED zdrojích. Návštěvníci našeho stánku si tedy budou moci informace o produktech zobrazit přímo ve svých chytrých telefonech, a to ze světelných tabulí a displejů, které jsou rozmístěny po celém stánku. 

V oblasti digital signage společnost Panasonic poprvé představí řadu SF2. Jde o novou řadu displejů Full HD E-LED, která bude k dispozici ve čtyřech velikostech, s širokoúhlou technologií panelů IPS a jasem 450 cd/m2. Podsvícení řady E-LED je vysoce úsporné, takže non-stop provoz těchto displejů bude velmi hospodárný. 

Společnost Panasonic dále uvedla na trh dva nové interaktivní displeje s 10bodovým dotykem, které slibují lepší cenovou dostupnost pro firmy a segment vzdělávání. Stávající řadu interaktivních displejů doplňují 75" 4K Direct LED panel (TH-75BQE1) a 65" Full HD Direct LED panel (TH-65BFE1). Při připojení k počítači přes USB, HDMI nebo VGA jsou kompatibilní se softwarem Panasonic Whiteboard software, který je bezplatně ke stažení na stránkách Panasonic. 

Jan Markus Jahn, ředitel evropské divize Panasonic Visual Systems, řekl: „Společnost Panasonic se na veletrhu ISE prezentuje rok od roku lépe a letos jsme se na naši výstavu pro živé akce obzvlášť těšili. Nižší náklady na provoz a pronájem laserových technologií znamenají, že živé akce s projekcí budou mnohem praktičtější. A uvedení modelu RZ21K, tedy laserové verze nejoblíbenějšího projektoru s vysokou svítivostí, růst této části trhu jen urychlí. Naše řada doprovodných přenosových a audiovizuálních produktů nás navíc na tomto poli staví do ideální pozice lídrů.“ 

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor