Nezávislý odborný on-line magazín Corporate ICT

ICT Security NetGuru  Reseller Channel Link

Banner
Jak ozdravit zdravotnictví. Konference Efektivní nemocnice 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Petr Smolník, šéfredaktor   
Pondělí, 09 Listopad 2015 22:46

Jedním z nejdůležitějších míst pro české zdravotnictví se ve dnech 24. a 25. listopadu stane pražský Congress Hotel Clarion. Právě zde se uskuteční letošní ročník již tradiční konference Efektivní nemocnice.

Novinkou v programu desátého ročníku je speciální diskusní blok s ministry zdravotnictví České republiky, který byl zařazen na základě požadavků účastníků minulých ročníků. Konferenci pořádá společnost HealthCare Institute a ICT Network News je mediálním partnerem.

 

Dosáhnout efektivity ve zdravotnictví není jednoduchý úkol. O tom, jak efektivně řídit nemocnice budou diskutovat účastnící již desátého ročníku konference Efektivní nemocnice 2015, která se koná 24. a 25. listopadu 2015 v Congress Hotelu Clarion v Praze-Vysočanech. Sejdou se na ní představitelé více než 150 českých nemocnic, ale také odborná veřejnost, představitelé státní a veřejné správy i zástupci zdravotnických a farmaceutických firem. Záštitu nad konferencí převzali mimo jiné Přemysl Sobotka, 1. místopředseda Senátu PČR a Andrej Babiš, ministr financí ČR. Konferenci bude moderovat Daniel Takáč.

O zahájení konference se, kromě Přemysla Sobotky, postarají mimo jiné rektoru Univerzity Karlovy Tomáš Zima, předseda české lékařské společnosti J. E. Purkyně Štěpán Svačina, Milan Kubek, prezident České lékařské komory nebo generální ředitelka společnosti Novartis ČR Heidrun Irschik-Hadjieff. Pak již bude program rozdělen do tří hlavních bloků. První diskusní blok nese název Zdravotní pojišťovny a nemocnice a bude se na něm diskutovat o úhradové vyhlášce, změnách ve strategiích nemocnic, rozvoji a udržitelnosti kvality a dostupnosti zdravotní péče či o strategii ve vzdělávání lékařů. V diskusi vystoupí jak představitelé nemocnic, tak zdravotních pojišťoven.

Druhý blok pojmenovaný Legislativa a právo bude, jak název prozrazuje, věnován především právním otázkám a pohledům. Diskuse se rozhodně nebude moci vyhnout aktuálnímu problému, tedy návrhu zákona o neziskových nemocnicích. Samozřejmě ale nemůže zůstat stranou ani téma práv pacientů, genetických vyšetření a další témata. Diskusi posledního bloku obstarají bývalí ministři zdravotnictví. Vystoupí hned čtyři - Zuzana Roithová, Tomáš Julínek, Leoš Heger a Martin Holcát.

Závěr konference bude patřit prezentacím zdravotnických odborníků. Součástí konference je i vyhlášení výsledků anket Nejusměvavější nemocnice, Zdravotní pojišťovna roku, Finanční zdraví nemocnic a Nemocnice roku.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com